zpět na nadrazenou stránku

Příběh a historie značky BUPI


Bupi detské mydlá - rok 1971

Rok 1971

První dětské mýdlo bylo v Palmě vyrobené už roce 1971. Toto mýdlo bylo přímým předchůdcem dnešních mýdel BUPI a rázem se stalo nejprodávanějším mýdlem v celém Československu. Tenkrát ho znala doslova každá maminka i babička. Dá se říct, že většina dnešních maminek vyrůstala společně s dětským mýdlem od Palmy, ostatně naše babičky by nám o tom mohly povídat…

 

Rok 1991

Dětská mýdla od Palmy pod značkou BUPI tak jak je známe dnes, přišly na trh v roce 1991, a to hned ve třech variantách: jako výběrové mýdlo s lanolínem, mýdlo s klíčkovým olejem a mýdlo s olivovým olejem. Palma tenkrát chtěla přinést do kategorie dětských mýdel nové hodnoty, a tímto krokem dokázala tehdejším maminkám nabídnout nejen nové pečující přísady vhodné pro citlivou dětskou pokožku, ale především jim dala větší možnost výběru mýdel. V polovině devadesátých let ještě nebyly inovace tak běžné, jako je tomu dnes, proto lze rozšíření stávajícího portfolia na tři různé produkty považovat ze strany Palmy za velmi odvážné až průkopnické řešení.

Bupi detské mydlá - rok 1995

Rok 1997

Všechny tři varianty dětského mýdla BUPI zdomácněly na regálech drogérií velmi rychle a maminky si je bez výhrad oblíbily. Proto v roce 1997 přišla mýdla s další inovací, tentokrát se změna týkala designu obalů jednotlivých produktů tak, aby se mýdla stala pro maminky ještě více atraktivní a současně se více přiblížila dětem. Nově bylo na každém mýdélku zobrazené miminko, aby byl produkt jednoznačně zacílený a na první pohled bylo patrné, že je určený na dětskou pokožku.

Bupi detské mydlá - rok 1997

Rok 1999

V roce 1999 prošla mýdla BUPI další změnou designu a v tomto roce se navíc změnil i jejich tvar. Mýdlo tehdy dostalo oválnější tvar, aby bylo snáze uchopitelné do maminčiny ruky, lépe se s ním pak mydlilo a navíc bylo příjemnější na dotek. Nový design obalu znázorňoval veselé koupání dětiček, čímž se jednoznačně určovalo a vymezovalo použití těchto mýdel.

Současně dostala více místa na obalu i značka BUPI, která byla výrazně barevně odlišená pro jednotlivé varianty. Takto se nejen postupně zviditelňovala nejen značka BUPI, ale také mýdla získávala na stále větší a větší oblibě.

Bupi detské mydlá - rok 1999

Rok 2003

V roce 2003 se k dětskému mýdlu BUPI přidala žabka BUPI, která se postupně stala symbolem této značky. Byla to v době, kdy se produkty často propojovaly s nejrůznějšími kreslenými postavičkami nebo zvířátky ze známých pohádek. A k mýdlu BUPI se nejvíce hodila žabka, už jen proto, že i ona miluje vodní hrátky, koupání, nebo mýdlové bublinky. Žabka je nyní se značkou BUPI spojená už více jak deset let a stále se těší velké oblibě dětí.

Bupi detské mydlá - rok 2003

Rok 2009 až do současnosti

V roce 2009 prošla mýdla BUPI zatím poslední grafickou změnou tak, aby v sobě nesla odkaz na svoji dlouhou tradici, vysokou kvalitu a zároveň se designem přiblížila současným modernějším trendům. I žabka BUPI je symbolem těchto mýdel dodnes a zpříjemňuje dětské koupání většině slovenských i českých dětí. Ke klasickému mýdlu BUPI, které je dodnes nejprodávanějším dětským mýdlem na Slovensku, v tomto období přibyly ještě další produkty určené k péči o dětskou pokožku, které s koupáním nepřímo souvisejí.

Vznikla tak ucelená řada BUPI: dětská mycí pěna, dětský šampon na vlásky a tělo, dětské mléko, krém na opruzeniny, dětské vlhčené ubrousky, speciální dětský gel na praní pro citlivou pokožku a dětská aviváž. Dnešním maminkám nabízíme široké portfolio produktů značky BUPI tak, aby si všechny mohly najít a vybrat takový produkt, který pro svoje děťátka potřebují. Ke klasickému BUPI mýdlu, na které byly až dosud zvyklé, si nyní mohou zakoupit i další moderní produkty. Věříme, že s nimi budou stejně spokojené, jako byly s dnes již tradičním mýdlem BUPI.

Bupi detské mydlá - rok 2014