zpět na nadrazenou stránku

Cesta žabky ke značce BUPI


Těsně pod lesíkem a na samotném kraji průzračně čistého rybníčku odpradávna bydlela spokojená žabí rodinka. Maminka, tatínek a jejich malá žabka jménem Bupi, která ani chvilku neposeděla na jednom místě. Celý den jen poskakovala sem a zase tam, dováděla s kamarády, zajímala ji každá maličkost.

Večer co večer ji maminka s tatínkem dlouze hledali a volali na ni, že už je čas jít do postýlky. Večer co večer se malé Bupi nechtělo spinkat, vracela se proto pokaždé domů schválně celá špinavá od bláta. Jen aby mohla ještě alespoň malou chvilku zůstat ve vaně, kde si tak ráda hrála. „Bláto všude, kam se podíváš!“ hořekovala pokaždé úplně zoufale na blátivými návraty malé Bupi maminka a sbírala přitom ze země její upatlané oblečení, které pak nešlo ani vyprat.

Jeden den se proto maminka rozhodla, že svoji Bupi pohlídá doma, aby se tolik neušpinila. Celý den si s ní hrála a nepustila ji vůbec z očí. Povedlo se! Ten večer byla Bupi opravdu krásně čisťounká, nikde ani smítko. Druhý den to chtěla maminka zopakovat, ale malá Bupi se postavila k oknu a smutně přesmutně sledovala, jak si její kamarádi venku hrají, mávají na ni a vesele skotačí. Tolik s nimi chtěla dovádět na louce u rybníka, že se jí až po tváři kutálely velikánské žabí slzičky. Maminka si pro sebe jen tiše povzdechla a raději jí otevřela dveře. Bupi na nic nečekala a zvesela dlouhými skoky zamířila ven za svými přáteli.

Hned odpoledne potkala maminka sousedku a svěřila se jí se svým každodenním blátivým trápením. Sousedka ji tiše vyslechla a pak mamince poradila, aby si koupila v jejich malém krámku jemné a voňavé mýdlo, které se také jmenuje BUPI, a kterým malou Bupi pokaždé snadno umyje.

Maminka byla nadšená! Její mýdlo nejen krásně vonělo, ale fungovalo tak dobře, že si pro něj začaly chodit do krámku i jiné maminky z široka daleka. Tam jim ho milá prodavačka pokaždé pečlivě zabalila do hedvábného papíru, převázala barevnou stužkou a navíc ještě přelepila obrázkem její malé žabky Bupi, která ho u ní jako první začala kupovat a denně ho používat. A tak se tahle malá neposeda žabka Bupi brzy dostala do koupelen ke všem malým dětem.
Možná, že i u vás doma večer co večer poskakuje malý čipera, kterému se ještě vůbec ale vůbec nechce jít spát. A možná, že i on se pokaždé těší do vany, kde si zadovádí se svou malou kamarádkou Bupi, o které si pak rád nechá něco hezkého zdát.